Copyright © 2012 Burow*PL

Start Aktualności Nasze koty Kocięta O nas Kontakt
[index] [aktualnosci] [Nasze_koty] [Kocieta] [o_nas] [kontakt]
      Najpierw były dachowce. Przywiezione od rodziny lub podrzucone do naszego ogrodu przez nie wiadomo kogo. Jednak to nie było to - ich niezależność i indywidualizm rzadko pozwalały im przebywać w domu.
Jak to często bywa pierwszy ragdoll pojawił się u nas przez przypadek. Było to za sprawą Matyldy - ragdolla niebieskiego bicolour mieszkającego w hotelu Algonquin w Nowym Jorku. Kto zobaczy takiego kota pierwszy raz już mu się nie oprze. Jak każdy ragdoll należy do kotów, o średniej długości włosów i pięknym jedwabistym futrze, które w dotyku przypomina sierść królika. No i te niesamowite niebieskie oczy, które każdego zauroczą.

      I tak zaczęły się poszukiwania takiego kota. Decyzja nie była łatwa, bo i cena wymarzonego zwierzęcia nie była niska. Ale decyzja zapadła - kupujemy, bo przecież taki kot jest wart swojej ceny. Najpierw była pierwsza hodowlana kotka, czekoladowy colourpoint, a parę miesięcy później druga o umaszczeniu niebieski colourpoint.

"Ragdoll" (z ang.: "szmaciana lalka") to nazwa oddająca podstawową cechę tych kotów. Gdy weźmie się je na ręce, rozluźniają wszystkie mięśnie i odprężają się. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy bezgranicznie ufają osobie, która je trzyma. Są przy tym bardzo spokojne i delikatne. Aby koty tak się zachowywały nie trzeba dużo czasu, ponieważ ta rasa bardzo szybko zaprzyjaźnia się z domownikami, oraz ze zwierzętami żyjącymi w domu.

Mogą przebywać z dziećmi bo nie powodują uczuleń ani nie ma w nich agresji. Zadowolą się  niewielką  powierzchnią, nie są kłopotliwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Wystarczy je tylko czesać i zapewnić pieszczoty, na które są bardzo łase. Uwielbiają też różnego rodzaju zabawki i kocie zabawy. Jeśli mają zapewnione te atrakcje, są w pełni zadowolone i szczęśliwe. Odwdzięczą się za to bezgranicznym przywiązaniem i oddaniem.

Za swoimi opiekunami chodzą wszędzie prawie jak pies. Towarzyszą im przy każdej czynności obserwując z zaciekawieniem co się dzieje. Jeśli nie ma nic do roboty, najczęściej śpią w swoich ulubionych miejscach. Dzięki swej niebywałej inteligencji uczą się bardzo szybko. Potrafią przystosować się do rytmu życia domowników.
Ragdolle są spokojnymi, delikatnymi i nieagresywnymi kotami. Bardzo rzadko używają pazurów i zębów. Potrafią zostawić w spokoju nawet długie firanki. Nie skaczą po meblach ani ich nie drapią.

      Charakter każdego ragdolla jest unikalny i po części związany z miejscem, w którym się wychowuje. Dlatego w głównej mierze to jak charakter kota się ukształtuje będzie także zależał od nas samych. My już zostawiliśmy część swojej duszy w naszych kotach.
Federation Internationale Feline
FIFE
Jesteśmy stowarzyszeni w ŚKMKR
Hodowla jest zarejestrowana
w Polskiej Federacji Fenologicznej
FPL Felis Polonia
Winnica Goja
Winogrona sadzonki
ragdoll on facebook

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!