Copyright © 2012 Burow*PL

Start Aktualności Nasze koty Kocięta O nas Kontakt
[index] [aktualnosci] [Nasze_koty] [Kocieta] [o_nas] [kontakt]
KOCIĘTA PO UKOŃCZENIU 12 TYGODNI ŻYCIA SĄ GOTOWE DO OPUSZCZENIA SWEGO DOMU RODZINNEGO

      Kocięta trafiają do nowego domu zazwyczaj w wieku powyżej 3 miesięcy. W tym czasie są już kilkakrotnie zaszczepione. Ich układ odpornościowy jest na tyle rozwinięty, że będzie je bronił przed ewentualnymi infekcjami. Jest to najodpowiedniejszy wiek dla młodych kotów, aby zmieniły dom.
    
W tym czasie kocica przekazała już niezbędną wiedzę swoim dzieciom. Nauczyła ich zachowań, którym będą wierne do końca życia. Potrafią korzystać z kuwety i drapaka, więc w nowym domu nie będą sprawiać kłopotów. Jako młode koty mają dużo energii i chęci do zabawy. Cały czas będą rozwijać swoje łowieckie umiejętności. Dlatego trzeba im zapewnić wspólne zabawy i atrakcyjne dla nich zabawki. Ragdolle mają w sobie wrodzoną delikatność i pomimo różnych harców nie wyrządzają szkody ani ludziom ani sprzętom domowym.

Gdy kociak jest za bardzo rozbrykany, albo wchodzi na miejsca gdzie nie powinien, wystarczy go delikatnie zdjąć np. z szafki i postawić w inne miejsce. Po kilku razach będzie doskonale wiedział, co mu wolno, a co nie.  Ragdolle to bardzo inteligentne i szybko uczące się koty. Nigdy KOTA NIE BIJEMY, wystarczy tylko na niego prychnąć po kociemu, a zaraz będzie wiedział o co chodzi.

Wraz z dorastaniem kot uczy się i jeszcze wtedy łatwo zmienić jego nawyki. Jeśli zapewnimy mu w tym okresie jak najwięcej pozytywnych kontaktów i doświadczeń z otoczeniem, tym łatwiej w późniejszym okresie będzie nam wspólnie przebywać. Gdy kot zacznie dorastać i będzie bardziej spokojny, nieraz zatęsknimy za jego cyrkowymi wręcz pokazami i psotami. Zwierzęta te nie mają sobie równych w wymyślaniu nietypowych zabaw z samym sobą i pogonią za własnym ogonem.
      Decydując się na rasowego kota w domu, można doświadczyć wielu niezopomnianych chwil i zobaczyć prawdziwy koci świat. Bo to świat dumnego i niezależnego króla zwierząt - miniaturowego lwa.
Federation Internationale Feline
FIFE
Jesteśmy stowarzyszeni w ŚKMKR
Hodowla jest zarejestrowana
w Polskiej Federacji Fenologicznej
FPL Felis Polonia
Najbliższy miot spodziewany jest na wiosnę.     Obecnie nie mamy kociąt.
kocięta-ragdoll-kittens
kocięta-ragdoll-kittens
Kocięta
*  Kocięta z naszej hodowli sprzedajemy tylko z rodowodem
*  Hodowla jest wolna od: FELV ( białaczka kotów) i FIV (niedoboru immunologicznego kotów)
*  Kocięta korzystają z kuwety i drapaka
*  Otrzymują wyprawkę
Winnica Goja
Winogrona sadzonki
ragdoll on facebook

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!